Murat BERBER - Ev Dekorasyon Fikirleri
Facebook - Murat BERBER Twitter - Murat BERBER Google - Murat BERBER
Murat BERBER
Ev Dekorasyon Fikirleri

2020 Ev Dekorasyon Trendleri Neler Olacak

Bursa çıkışlı f2ms Grup Mimarlarından Mimar Figen Erdağ Demircan 2020 Ev dekorasyon Fikirleri hakkında bilgi verdi.

 

2020 Ev dekorasyon Fikirleri

 • 2019’in teknoloji odaklı görünümüne çok ters olabilir ancak 2020 beton, granit, taş gibi doğal malzemelerin yılı olacak. Bu elementler ortama daha taze, daha huzurlu bir ambiyans katacak. Özellikle de doğadan gelen gerçek yeşillik, çiçeklerle birleştiğinde.

 • Kadife uzun yıllardır gözardı ediliyordu. Ancak bu yıl tekrar dikkatleri üzerine çekecek. Özellikle kanepelerde kadife modası geri dönüyor.

 • Floral desenler bu yıl da çokça karşımıza çıkacak. Ancak iyice abartılı boyutta büyük desenlere, kontrast renklere hazır olun.  

 • Roze altın rengi 2019’de oldukça popülerdi. 2020’da ise daha az roze, daha çok bakır ton göreceğiz. Evlerde birçok metalik obje görmek mümkün olacak.

 

2020 Ev dekorasyon Önerileri

 • Tüm zamanları etkileyen trendlerden siyah ve beyaz yine gözdemiz olacak. Salın, mutfak, yatak odası… Her yere uyarlamak mümkün.

 • Mavi ve yeşil tonları hakimiyeyini kırmızının tonlarına bırakıyor. Kontrast bir görüntü oluşturmak için kırmızının tonları ideal.

 • Floral desenler gibi geometrik desenler de 2020’un favorileri arasında olacak. Yine gereğinden fazla büyük geometrik desenler, güçlü renklere hazır olun. Sade bir alanda tek bir geometrik desen oldukça dramatik bir etki yaratabilir.

 • Vintage aydınlatmalar 2020’da karşımıza çıkacak olan dekorasyon trendleri arasında. Özellikle bakır aydınlatmalar çok görülecek.

 

2020 Ev dekorasyon Fikirleri

 • Sarı mutluluk, neşe ve güven veren bir renk.

 • Ancak her tonu ile baş etmek mümkün değil.

 • Bu yıl “yanık sarı” karşımıza bol bol çıkacak. Gözü yormayan bu renk tekstil ürünlerinde ya da duvar rengi olarak görülebilir.

 • Yetmişili yılların “chic” modası geri dönüyor.

 • Sıcak renkler, funky diye tabir edebileceğimiz desenler ile evleri 70’lerin havasına sokmak ya da ufak tefek dokunuşlarla o yıllara gönderme yapmak mümkün olacak.

 

2020 Ev dekorasyon Aksesuarları

Yaşadığımız Evlerin İçi Kadar Yaşadığımız Şehir’de Önemli

Umarım 2020 Ev Dekorasyon Fikirleri size, yaşam alanlarınızın yeniden dizayn edilmesi ve kullanım kolaylığı açısından farklı bakış açısı kazandırmıştır.

Elbette ki yaşanabilir hayat sadece evlerimizin içini dizayn etmekle bitmiyor.

Evlerimizin içi kadar evlerimizin dışı hatta sokaklarımız, caddelerimiz hatta hatta şehrimizinde yaşanabilir bir hale sokulması lazım.

Bu konuda fikir vermesi açısından muhteşem bir program olan Dünya Kent Parkları Başkanı ve 8-80 CITIES’in Kurucu Başkanı Gil Penalosa’nın “Çocuk Gözünden Yaşanabilir Kentler ” başlıklı konuşmasını size şiddetle tavsiye edebilirim. 

Konuşma Metnine ulaşmak için;

Lütfen “Şehirleri Herkes 30 Yaşındaymış Gibi Tasarlamayın” başlıklı makaleme bir göz atınız.

En azından şehirlerimizi gelecek nesillerimiz için şimdiden tasarlamanın önemi oldukça büyük.

Şehirleri yeniden dizayn açısından elimizde büyük veriler ve örnekler mevcut bunları görebilmek içinde tarihe bakmalı, hassas ve sanatsal düşünmeliyiz.

Bu anlamda Mimarlarımızın ezber bozan bakış açılarına ihtiyacımız var.


2020 ev dekorasyonu 2020 ev dekorasyonu fikirleri ev dekorasyon aksesuarları ev dekorasyon önerileri ev dekorasyon örnekleri ev dekorasyon tavsiyeleri ev dekorasyon trendleri ev dekorasyonları ev dekorasyonu ev dekorasyonu fikirleri
Yorumlar Yorum Yap

Admin


Teşekkür ederim. Sizinde web siteniz ve tasarımlarınız çok güzel ancak sitenizdeki blog yazılarınızda yoruma açık olmalısınız ki insanlar fikirlerini ve beğenilerini size söyleyebilsin.


02:04, 13 Aralık 2020

Mervan Öztürk


Fikirleriniz çok güzel ve anlaşılır.


02:04, 13 Aralık 2020