Murat BERBER - Blogger Nasıl Kullanılır?
Facebook - Murat BERBER Twitter - Murat BERBER Google - Murat BERBER
Murat BERBER
Blogger Nasıl Kullanılır?

Blogger Nasıl Kullanılır, Blogger’da Nasıl Blog Oluşturulur?

Şayet blog yazma niyetiniz varsa yada yazmaktan ve paylaşmaktan hoşlanıyorsanız Blogger Nasıl Kullanılır yazımız tam size göre.

Bir blog sahibi olmak artık çok kolay, Blogger giriş ve Blogger’da blog oluşturmak tamamen ücretsiz, üstelik bu işten para bile kazanabilirsiniz.

Blogger Google’nin sunduğu ücretsiz ve zevkli bir hizmettir, tabiki içeriği oluşturmak, düzenli yazılar yazmak, bilgi paylaşımında bulundurmak ve bu sayede para kazanmak tamamıyla sizin azminize kalmış.

Blogger tasarım yönünden fazla bir beceri istemiyor zaten, az çok bilgisayar ve internet bilginiz varsa bu iş çok kolay…

Ancak Gmail Hesabı açmayı unutmayın çünkü blogger gmail hesabı istiyor.

Gmail hesabını buradan oluşturduktan sonra blogunuzu açmaya ilk adımı atmış oluyorsunuz.

Blogger’a Giriş

Blogger Nasıl Kullanılır sorusunun cevabına, öncelikle buraya tıklayarak blogunuzu oluşturun bölümünden, açacağınız blogun adını, adresini, url’sini ve şablonunu kendi zevkinize göre seçerek başlayabilirsiniz.

Sonrasında ise blog oluşturun butonuna tıklayarak bloğunuzu yayınlamış olursunuz.

İşte bu kadar basit, geriye detay ayarları kalıyor.

Bana kalırsa fazla detaylara boğulmanıza gerek yok.

Bana göre en önemli şey her zaman ve her yerde olduğu gibi içerik ve devamlılık.

Çok önceki yıllarda kişisel HTML sitelerle başlayan internet sitesi kurma modası zaman geçip teknoloji ilerledikçe yerini genç ve hareketli formlara bırakmıştır.

Özellikle gençlerde son yıllarda moda blog sitesi oluşturmaktır.

Artık çoğu zaman herkes kişisel ve temasal bloglar oluşturuyor.

Peki bu bloglar nasıl kuruluyor.

Bloglar hakkında detaylar nedir?

Blogunuzun konusuna karar vermek ilk işiniz olmalıdır.

Eğer blog kurarken kişisel blog tercihiniz ise içinizden gelenleri yazacaksınız. Temasal blog kuracaksanız seçtiğiniz konu çok önemlidir.

Blog ismine karar verin blog sitenizi açın:

İnternetten bu konuda yardım alabilirsiniz. Ücretsiz blog açmanızı sağlayan binlerce site var. Bunlardan birini seçerek bloğunuzu açabilirsiniz. Daha sonrada ismine karar verebilirsiniz. Blogunuzun ismi konuyla aynı olmalıdır.

Blog Tasarımı ve şablon seçmek:

Blogunuzu oluştururken seçtiğiniz şablonu blogger kumanda panelindeki şablon sekmesinden istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Özelleştir butonuna tıkladığınıza blog sitenizin arka planı, genişlikleri yerleşimi, azı tipleri gibi birçok özelliğini değiştirebilirsiniz.

Blogger kumanda paneli ve Ayarlar:

Blogger kumanda panelinin arayüzü basit ve Türkçe olduğundan kullanımı çok basittir. Blog oluştururken yorum ayarlarından bahsedelim Yorum konumunu gmülü olanı tercih edin. Aynı bu blogda olduğu gibi yazının hemen altında gözükür ve okuyucuların kolayca yorum yazmasını sağlamaktadır. Diğer bir işlem ise arama tercihlerindeki arama açıklamasıdır.

Gerekli Araçların Kurulumu

Blogger Nasıl Kullanılır konusunu hemen hemen kavradığınızı düşünüyorum. Bundan sonrasında ücretsiz blogunuzu “kervan yolda dizilir” sözündeki gibi yazdıkça geliştirebilirsiniz. Blog sitenizden daha fazla verim almak için sitenizin ayarlarını bozmadan bazı araçlar mevcuttur.

Önemli Eklentileri Eklemeyi Unutmayın Blog sitenize işlevsellik katan bazı eklentiler mevcuttur. Gadget ve widget adı verilen bu eklentileri Blogger kumanda panelindeki yerleşim sekmesinden ekleyebilirsiniz.

Unutmadan bende amatörde olsa blogger deneyimini yaşamak için İstanbul’u anlattığım Kalbim İstanbul isimli bir blog açtım, sizi de bloguma beklerim. Tabiki sizinde blognuz varsa ve yorum bölümüne adresini veya linkini yazarsanız zevkle ve severek takip edebilirim.


blog nasıl kurulur blog oluşturma blog yazarken nelere dikkat etmeli blog yazarı Blogger Blog Oluşturmak Blogger Nasıl Kullanılır bloggerde blog açmak kişisel blog
Yorumlar Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!